Mycomedica hory
Informační lišta

Proč je 30 % polysacharidů u našich hub optimální koncentrace?

 

- houbové polysacharidy jsou hlavními účinnými látkami hub. Ale ne jedinými!!! Důležité jsou i triterpenoidy, ergosteroly, esenciální fosfolipidy, minerály, vitamíny, enzymy atd.

- u produktů MycoMedica používáme houbové extrakty s 30 % polysacharidů (Coriolus se 40 %). Podle našeho názoru je tato koncentrace optimální pro terapii. Vycházíme nejen z našich zkušeností, ale i ze zkušeností našich německých kolegů, kteří s houbami pracují asi 40 let. A za tu dobu zkoušeli používat nejen houbovou biomasu, ale i extrakty s vyššími a nižšími koncentracemi.

- pokud je koncentrace nižší (10 či 20 %), tak bude slabší účinek

- pokud bude koncentrace příliš vysoká (40, 50, 60 a více %), tak se sice zvýší množství polysacharidů ve výsledném extraktu, ale bude to vždy na úkor ostatních účinných látek, které jsou neméně důležité!!! A hlavně zde bude výraznější posun v účinku oproti surové houbě. Takže Reishi už nemusí mít komplexní účinek Reishi, který je důležitý třeba u onkologických problémů. A to nechceme. Čistý 73% betaglukan BIOcell prodáváme jen za 290,-Kč a 30% Reishi za 690,-. Proč asi…

- pokud potřebujeme u pacienta působit silněji, nemá smysl tedy zvyšovat podíl polysacharidů v houbovém extraktu, ale jednoduše zvýšit dávku, tedy počet užívaných kapslí. A poměr účinných látek se nezmění, bude se více blížit poměru látek v surové houbě.

- a hlavně mezi 30 a 40-60 % není u čínských producentů suroviny prakticky žádný rozdíl v ceně. Pokud bychom měli dojem, že 40, 50 či 60 % našim pacientům pomůže, ihned to uděláme... Jako jsme to udělali u houby Coriolus, která má 40 %.

- co je ale asi nejpodstatnějším argumentem pro MycoMedica? Naše houbičky používá drtivá většina lékařů a praktiků čínské medicíny. Viz zde. Oni logicky musí pracovat s produkty, které jsou kvalitní a hlavně fungují.  Své pacienty nevyléčí sebelepším marketingem. Kvalitní medicinální houby pomáhají při rakovině, autoimunitních problémech, alergiích, chronických zánětech, cukrovce, hypertenzi, psychických problémech a mnohých dalších a jen vyléčený pacient je důkazem toho, že daný produkt je opravdu účinný a pomáhá zlepšovat jeho stav.

Vyzkoušejte kvalitu produktů MycoMedica i vy!

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vhledejte nejbližšího terapeuta, prodejce nebo lékárnu s našimi produkty.
Zobrazit nejbližší distributory